przeprowadzka biura

Organizacja przeprowadzki biura

Nie wiesz jak zaplanować i wykonać przeprowadzkę biura? Pakowanie dokumentów i sprzętu spędza Ci sen z powiek? Nie wiesz jak zabezpieczyć meble biurowe podczas przeprowadzki? Przeczytaj nasz artykuł i nie stresuj się przeprowadzką! Transport mebli i rzeczy biurowych nie musi być trudny!

przeprowadzka biura , przeprowadzki firm warszawa

Prowadząc własny biznes zazwyczaj potrzebujemy biura dla naszych pracowników. Często zdarza się tak, że ze względu na redukcję kosztów, rozwój firmy, czy też w wyniku innych czynników jesteśmy zmuszeni zmienić lokalizację naszej firmy. Najważniejsze jest dla nas w tym nie łatwym przedsięwzięciu to, aby przeprowadzka biura przebiegła nie zakłócając cyklu pracy i ciągłości procesów biznesowych , które to mogłyby spowodować straty. Nowa siedziba to idealny moment na aranżację nowej przestrzeni w najbardziej optymalny dla nas sposób, która może ułatwić wykonywanie obowiązków przez pracowników.

Od czego zacząć przeprowadzkę biura

Udało się, znaleźliśmy idealne miejsce na nową siedzibę naszej firmy – więcej miejsca, lepszy układ pomieszczeń, dobra lokalizacja i komunikacja, a to wszystko w przystępnej cenie. Pozostaje spakować się i w drogę. W tym momencie warto zrobić porządki, ustalić co jest nam w nowym miejscu potrzebne, a co jest zbędne i tylko zajmuje miejsce robiąc bałagan. Należy dokonać segregacji dokumentów a następnie je zabezpieczyć. Warto też postarać się o uzyskanie wersji wirtualnej, posiadać jej kopię w pamięci komputera.

Wyznacz dogodny termin na transport mebli biurowych

Termin zmiany lokalizacji powinien być dobrze przemyślany i dobrany tak, aby nie dezorganizować funkcjonowania biura. Dobrym dniem jest np. sobota, ponieważ często w ten dzień pracownicy firmy mają wolne, dzięki temu nie zaburzymy im pracy. Jeśli wybierzemy na przeprowadzkę dzień roboczy, wybierzmy ten, w którym mamy stosunkowo najmniej obowiązków. Następnie poinformujmy pracowników odpowiednio wcześnie o przeprowadzce firmy, aby nie byli zaskoczeni ową informacją w ostatniej chwili.

Rola pracowników w przeprowadzce biura

Każdy pracownik powinien spakować swoje narzędzia pracy do kartonów a następnie podpisać je tak, aby przy rozpakowywaniu uniknąć niepotrzebnych zawirowań i nie tracić czasu na szukanie swoich rzeczy. Dla ułatwienia można użyć kartonów o różnych kolorach, dzięki temu już na pierwszy rzut oka każdy z pracowników znajdzie swoje rzeczy w nowym miejscu. Jeśli nie mamy dostępu do kolorowych kartonów, możemy zastąpić je kolorowymi markerami.

Wyznaczmy również osobę, która odpowiedzialna będzie za nadzór nad firmą przeprowadzkową. Wybrana osoba będzie miała za zadanie m.in. przekazać pracownikom firmy transportowej co mają zabrać oraz gdzie następnie postawić poszczególne meble i sprzęt w miejscu docelowym. Inny pracownik może odpowiadać za spakowanie i zabezpieczenie ważnej dokumentacji firmy. Warto to wszystko zaplanować, aby uniknąć bałaganu i chaosu.

Całą organizację pakowania możemy również zlecić firmie, której zleciliśmy przewóz rzeczy. Dużym plusem kompleksowych przeprowadzek jest to, że nie musimy tracić czasu na zajmowanie się pakowaniem  i zabezpieczaniem rzeczy. Czasem jednak pracownicy wolą spakować swoje osobiste drobiazgi samodzielnie.

Bezpieczeństwo przewożonych rzeczy podczas transportu

Jeśli planujemy przeprowadzkę biura warto zwrócić się do firmy transportowej po dodatkowe wskazówki dotyczące zabezpieczenia rzeczy jakie planujemy przewieźć, jak również po materiały, którymi zabezpieczymy i bezpiecznie przewieziemy meble biurowe, dokumenty oraz pozostałe mienie. Zakładając, że zdecydujemy się na firmę przeprowadzkową dobrym pomysłem jest wcześniejszy kontakt w celu pozyskania informacji, jakim sprzętem dana przewozówka dysponuje. Pamiętajmy bowiem, że powierzamy im swój dobytek, upewnijmy się więc, iż mają wszystko co zapewni bezpieczny transport mebli i rzeczy.

Firma, która wykona przeprowadzkę biura

Jeśli zaplanowana przeprowadzka ma odbywać się w Warszawie lub jej okolicach serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą przeprowadzkową. Oferujemy konkurencyjne ceny, doświadczenie w przewożeniu mebli biurowych, sprzętu komputerowego i specjalistycznego oraz umiejętność bezpiecznego i szybkiego przeprowadzenia niestandardowych  zleceń. Posiadamy wielu zadowolonych Klientów. Zachęcamy do zapoznania się z cennikiem przeprowadzek i skorzystania z niezobowiązującej darmowej wyceny usługi.