przeprowadzka mieszkania w warszawie

Przeprowadzka mieszkania

Na co dzień spoglądasz na stylowe dodatki i meble z uśmiechem, podlewasz kwiaty, gotujesz obiad w ulubionej kuchni i przecierasz kurze na ramkach ze zdjęciami. Kiedy nadchodzi dzień, gdy trzeba się przeprowadzić do innego mieszkania, masz przed sobą ważne zadanie spakowania życiowego dobytku i zadecydowania o tym, czy wśród dziesiątek przedmiotów są takie, których należy się pozbyć? Jak zadbać o bezpieczny transport i przewiezienie wszystkiego z miejsca na miejsce? Jak wszystko zaplanować, gdy czeka nas przeprowadzka mieszkania? Oto przewodnik!

Przeprowadzka mieszkania – system pakowania

O ile nie gonią cię terminy i możesz pozwolić sobie na systematyczne i spokojne pakowanie rzeczy, zaplanuj wszystko tak, by swój dobytek odpowiednio pogrupować, nie tworząc bałaganu. Jeśli ogrom przedmiotów z różnych kategorii wrzucisz do niczym nie oznakowanych worków, w nowym mieszkaniu czekać cię będzie dwa razy więcej pracy. I to zbędnej! Wystarczy, że zaopatrzysz się w kartony do przeprowadzek i czarny marker, którym opiszesz każde pudełko. To podstawa, gdy czeka Cię przeprowadzka mieszkania.

Warto też kupić zapas folii bąbelkowej i mocną taśmę. W ten sposób zabezpieczysz naczynia, garnki lub inne cenne przedmioty, które mogłyby się poobijać podczas transportu. Odzież spakuj do worków próżniowych. Zyskasz dużo miejsca w samochodzie a dodatkowo zabezpieczysz ubrania przed zabrudzeniem lub pogubieniem w trakcie przeprowadzki.

Przeprowadzka mieszkania – Nie magazynuj!

Pozbądź się tego, co niepotrzebne. Magazynowanie przedmiotów nie ma przyszłości i przysporzy tylko dodatkowych trosk podczas rozpakowywania i chowania gadżetów w nowym mieszkaniu. Im mniej zbędnych rzeczy, tym sprawniej się zadomowisz i oszczędzisz sobie przekładania pakunków z miejsca na miejsce. To, czego nie potrzebujesz oddaj lub sprzedaj – dając rzeczom drugie życie.

Transport rzeczy do nowego mieszkania

Przewóz życiowego dobytku to nie lada wyzwanie. Jeśli transportujesz meble, przyda się usługa firmy przeprowadzkowej. Przewieziesz wówczas wszystko jednym kursem i oszczędzisz dużo czasu. Zadbaj o zabezpieczenie mebli, by podczas jazdy nie uległy zniszczeniu lub zabrudzeniom. Zanim wybierzesz jakąś ofertę, poznaj szczegóły działania firmy, by nie narazić się na żadne dodatkowe koszty.

Przeczytaj też: Przeprowadzka podczas epidemii Koronawirusa

Zrób wszystko od razu

Kiedy przewieziesz meble, odzież i inne przedmioty do nowego mieszkania pamiętaj, że to nie koniec przeprowadzki. Teraz czeka cię najważniejsze zadanie. Zagospodarować nową przestrzeń i rozpakować walizki oraz kartony. Jeśli pozostawisz jakieś pakunki w kącie lub garderobie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że ten stan utrzyma się dłużej a z każdym dniem motywacja rozpakowania będzie mniejsza.

Nie doprowadź do tego i zajmij się każdym najmniejszym workiem od razu. Dzięki temu wszystkie twoje rzeczy znajdą swoje nowe miejsce a ty nie będziesz niczego szukać, obawiając się, czy nie zagubiło się podczas przeprowadzki lub znajduje się w jednej z kilku lub kilkunastu paczek schowanych w najodleglejszym zakątku mieszkania.

CENNIK PRZEPROWADZEK

ZADZWOŃ I OTRZYMAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ PRZEPROWADZKI: 602 311 902