przeprowadzki domów na terenie warszawy

Przeprowadzki domów

Organizując przeprowadzkę mamy ważne zadanie, by spakować cały swój dobytek, nie narażając go na zniszczenia a jednocześnie zadbać o jak najbardziej komfortowy i szybki transport, za sprawą którego zmiana lokum minie bezboleśnie i z odpowiednią dynamiką. Mieszkając w domu ilość mebli, ozdób, przedmiotów codziennego użytku i odzieży może być nieporównywalnie większa niż w mieszkaniu. Jak zacząć przygotowania do przeprowadzki domów? Co powinniśmy wiedzieć nim spakujemy całe życie do kartonów?

Przeprowadzka domu od podstaw

Dom to nie tylko oaza spokoju, ale też miejsce, w którym gromadzimy masę wspomnień ukrytą w przedmiotach. Każdy kolejny rok pomnaża ilość dekoracji, kwiatów, mebli, ubrań, pamiątek i naczyń. Kupujemy dla przyjemności i kiedy to konieczne. Kiedy nadchodzi moment zmiany gniazdka na inne, stajemy przed wyzwaniem. Jak pogrupować, zabezpieczyć, zapakować i przewieźć wszystko, co dotychczas miało swoje stałe miejsce?

Na wstępie ważna zasada – to że teraz pamiętamy, do którego worka trafiły zdekompletowane sztućce nie oznacza, iż pamiętać będziemy o tym za dwa tygodnie. Należy podzielić przedmioty na kategorie, a nawet uwzględnić ich zwyczajową lokalizację (np. „Kuchnia – naczynia) i właściwie opisać pakunki. Możemy zaopatrzyć się w kolorowe, samoprzylepne kartki, grupując w ten sposób wszystkie pomieszczenia.

Kiedy w nowym miejscu jeden z pokoi spełni rolę magazynu w trakcie przeprowadzki, spoglądając w kierunku kartonów zobaczymy nie tylko zlewające się tekturowe tło, ale dostrzeżemy, gdzie znajdują się akcesoria do łazienki, ozdoby do sypialni czy ubrania do garderoby. To przyspieszy proces rozpakowywania się i poprawi nasz nastrój w momencie zmęczenia. 

Zadbajmy też o zabezpieczenie dobytku. Grube koce, folia stretch, taśmy, styropian, kartony do przeprowadzek, worki próżniowe do odzieży – dzięki temu unikniemy zniszczeń, pęknięć, obtarć czy stłuczeń. Dobrze zawinięte przedmioty również się nie pogubią.

Firma przeprowadzkowa

Organizując przeprowadzkę domu weźmy pod uwagę wielkogabarytowe pakunki do przewiezienia. Najpewniej konieczne będzie przetransportowanie wszystkich mebli (a przynajmniej ich części) a to wymaga wynajęcia dużego samochodu dostawczego.

Warto przeanalizować ofertę różnych firm do przeprowadzek oraz transportowych. Poprośmy o wycenę całego przedsięwzięcia. Czy płacimy kaucję przy wynajmie pojazdu? Czy kierowca pomaga przy wnoszeniu pakunków, a jeśli tak – czy uiszczamy dodatkowe opłaty z tego tytułu? Jaki jest system naliczania kosztów przewozu?

Niektóre firmy do przeprowadzek mają w ofercie także usługę pakowania. Dowiedzmy się, czy dysponują akcesoriami do zabezpieczania dobytku i porównajmy koszty usługi z materiałami dostępnymi w sieci.

Zobacz też: Przeprowadzki Mokotów

Przeprowadzka do domu

Kiedy już wszystkie nasze rzeczy znajdą się w nowym miejscu działajmy metodycznie i pomysłowo. Już na wstępie zadbajmy o to, aby przedmioty trafiły na docelowe miejsce. Nie aranżujmy tymczasowych skrytek na akcesoria nieużywane od lat. Wszystko to, z czego korzystamy powinno być intuicyjnie rozlokowane, by oszczędzić sobie domowej bieganiny i straty czasu. Skontrolujmy, czy nie zapomnieliśmy o niczym i wszystkie pakunki zostały przewiezione z poprzedniego miejsca zamieszkania. Sprawdźmy też, czy nic nie zniszczyło się w trakcie przewozu. Sprzedajmy lub rozdajmy to, z czego nie będziemy korzystać, by w nowym domu nie zajmować niepotrzebnie miejsca czymś bezużytecznym, tylko cieszyć się każdą wolną chwilą w swoim dobrze zaaranżowanym gniazdku.

CENNIK PRZEPROWADZEK

ZADZWOŃ I OTRZYMAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ PRZEPROWADZKI: 602 311 902