przeprowadzka kuchni - jak to zorganizować

Przeprowadzka kuchni – jak to zorganizować?

Czeka Cię przeprowadzka kuchni i nie wiesz od czego zacząć? O to spis pomocnych rad, które z pewnością przyśpieszą i ułatwią cały proces przeprowadzki. Pakowanie przy przeprowadzce to bardzo istotna kwestia w całym przedsięwzięciu. Warto podejść do niej z rozwagą. Dobrze wszystko zaplanuj i przygotuj. Z pewnością odpowiednie zapakowanie wszelkich rzeczy będzie pierwszych krokiem do udanej przeprowadzki.  Zaplanowanie kolejnych etapów przeprowadzki pozwoli nam uniknąć wielu stresów i problemów.

Przeprowadzka kuchni – organizacja od A do Z

Chyba każdy, kto choć raz się przeprowadzał przyzna, że przeprowadzka kuchni to najtrudniejszy etap w całym wydarzeniu. To wszystko za sprawą wielu drobnych i przede wszystkim delikatnych rzeczy.  Jak wiadomo u każdego w kuchni znajdziemy mnóstwo naczyń – talerzy, szklanek, misek. Wszystko to trzeba odpowiednio zapakować, aby podczas transportu w samochodzie osobowym czy dostawczym, jeśli przeprowadzkę wykona nam firma przeprowadzkowa, nic nie uległo zniszczeniu. Na pewno w kuchni mamy również sporo jedzenia. Tu też trzeba pomyśleć nad tym, jak odpowiednio je przewieźć, aby nic się nie zepsuło.

Porządek przed przeprowadzką kuchni

Po co zabierać ze sobą niepotrzebne rzeczy i bez sensu zagracać nowe mieszkanie. Dlatego pierwszym krokiem podczas przeprowadzki kuchni jest zrobienie gruntownych porządków. Przejrzyj wszystkie szafki, wyrzuć przeterminowane jedzenie, sprzęt, który miałeś naprawić kilka miesięcy temu, ale jeszcze nie znalazłeś na to czasu. Zdekompletowany mikser prawdopodobnie również Ci się już nie przyda.  Być może zostały Ci już tylko dwie szklanki z zestawu, a i tak planujesz kupić nowy komplet? Nie przewoź ich do nowego mieszkania. Różnorodność daje efekt bałaganu, a skoro i tak już nie będziesz z nich korzystać, po co zajmować miejsce w nowych szafkach i kartonach podczas przeprowadzki. Chyba, że bardzo je lubisz lub darzysz wyjątkowym sentymentem 🙂

Przeprowadzka kuchni – nowe życie starych przedmiotów

Bardzo  dobrym rozwiązaniem na pozbycie się niepotrzebnych naczyń lub sprzętów jest dodanie ogłoszenia do lokalnych grup o tematyce związanej ze sprzedażą używanych rzeczy. Być może uda Ci się podarować swoim rzeczom nowe życie. Przy okazji będziesz miał kapitał początkowy na zakup nowych naczyń. Jeśli nikt nie będzie zainteresowany ich kupnem lub po prostu chcesz się ich pozbyć jak najszybciej, dodaj ogłoszenie w grupach, tzw. śmieciarkowych – zwykle w ciągu kilku minut zgłasza się sporo osób, które chętnie przygarną niepotrzebne przedmioty za darmo.

Dobrze zaplanuj przeprowadzkę kuchni

Skuteczne planowanie to połowa sukcesu podczas przeprowadzki domu. Warto wszystko wcześniej zaplanować i rozpocząć przygotowania. Prawdopodobnie nie zdajesz sobie sprawy ile czasu zajmie Ci pakowanie wszystkich bibelotów z szafek. Planowanie przeprowadzki rozpocznij od oszacowania ile rzeczy masz do zabrania. Zdarza się, że wyliczoną liczbę kartonów trzeba pomnożyć przez 2 🙂

Przygotuj odpowiednią liczbę kartonów, taśm, gazet do owijania naczyń. Jeśli planujesz korzystać z firmy przeprowadzkowej oszacowanie ilości przewożonych rzeczy potrzebne Ci będzie do otrzymania wyceny przeprowadzki. Oprócz tego dzięki Twoim informacjom firma przeprowadzkowa będzie wiedziała ile kartonów do przeprowadzki ma Ci zapewnić.

W przypadku gdy nie masz ochoty zajmować się pakowaniem ceramiki w gazety i kartony, możesz zleć to firmie wykonującej przeprowadzkę. Każda dobra firma ma w swojej ofercie kompleksowe przeprowadzki od A do Z . Dzięki temu nie będziesz musiał poświęcać wielu godzin na dokładne zabezpieczanie delikatnych rzeczy. Bardzo często wykonując przeprowadzki w Warszawie nasi Klienci decydują się na skorzystanie z pełnej usługi przeprowadzki. Cena przeprowadzki w takiej sytuacji będzie wyższa, ale tu już sam musisz podjąć decyzję – w końcu czas to też pieniądz 🙂 . A Twój czas jest szczególnie cenny, dlatego być może nie warto, abyś zawracał sobie głowę zawijaniem szklanek w gazety lub folię.

Odpowiednio oznacz przewożone rzeczy

Jeśli podjąłeś się samodzielnego pakowania wszystkiego do kartonów zadbaj również o odpowiednie ich oznaczenie. Aby uniknąć niepotrzebnego chaosu w nowym miejscu, podpisz dokładnie co znajduje się w każdym z kartonów. To pomoże Ci szybko odnaleźć poszukiwaną rzecz. Rzeczy podręczne, z których na pewno będziesz korzystał od razu po przeprowadzce do nowego mieszkania, zapakuj do jednego kartonu. Prawdopodobnie będzie to czajnik, kubek, talerz, sztućce, kawa lub herbata. Na pewno po dniu pełnym wrażeń, już w nowym domu będziesz miał ochotę spokojnie usiąść i napić się gorącej herbaty 🙂

Bezpłatna niezobowiązująca wycena – zadzwoń

602311902

Scroll to Top