jak przygotować się do przeprowadzki

Jak przygotować się do przeprowadzki

jak przygotować się do przeprowadzki

Zastanawiasz się jak przygotować się do przeprowadzki? Szukasz sprawdzonych rad jak poradzić sobie z całym zamieszaniem związanym z przeprowadzką? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jak dobrze zaplanować transport mebli. Zastanów się czy firma przeprowadzkowa będzie Ci potrzebna.

Przeprowadzka bez stresu

Przeprowadzając się do nowego domu czy też biura nie zawsze wiemy, od czego powinniśmy zacząć, aby transport rzeczy przebiegł sprawnie i bez większych problemów. W dzisiejszym artykule chcielibyśmy skupić się na najważniejszych aspektach dotyczących przeprowadzek, które w dużym stopniu skrócą czas, który musimy poświęcić na przewiezienie naszych rzeczy oraz pozwolą zachować nam porządek wśród drobnych przedmiotów, o których nie można zapomnieć, ponieważ stanowią często ponad połowę naszego dobytku

 

Co będzie nam potrzebne przed rozpoczęciem pakowania naszych rzeczy?

-Flamastry/markery

-Taśma klejąca

-Kartony

-Nożyczki

-Stare gazety/folia bąbelkowa

Flamastry czy markery z pewnością przydadzą nam się do opisywania kartonów, do których zapakujemy zabawki dziecka, naczynia, sprzęt kuchenny czy ubrania. Kartony możemy zakupić obecnie w prawie każdym hipermarkecie. Dla oszczędnych polecamy wycieczkę po pobliskich sklepach, które często oddają niepotrzebne pudełka . Z własnego doświadczenia wiemy, że sklepy Bricoman udostępniają niepotrzebne kartony swoim klientom bez większego problemu. Jeśli zamierzasz skorzystać z usług firmy przeprowadzkowej zapytaj o możliwość dostarczenia kartonów. Zwykle solidna firma przeprowadzkowa posiada w zakresie swoich usług zapewnienie klientom kartonów.

Przeprowadzka Warszawa – Jak rozpocząć pakowanie przedmiotów?

Jeśli chcemy zachować jak największy porządek, kartony z danego pomieszczenia podpisujmy jednym kolorem. Dzięki temu już na pierwszy rzut oka będziemy wiedzieć, co gdzie powinno się znajdować. Opisujmy dokładnie każdy karton by uniknąć potem poszukiwania potrzebnej książki czy czajnika, którego będziemy potrzebować, by zrobić szybko kawę w nowym domu Ważne, by karton był opisany z każdej strony, ponieważ nigdy nie wiemy czy inne rzeczy nie zostaną położone akurat na podpisanej stronie pudła. Aby oszczędzić sobie dodatkowo czas podczas przeprowadzki mieszkania zacznijmy segregować rzeczy już na etapie pakowania. Wszystkie delikatne rzeczy należy dodatkowo zabezpieczyć owijając je starymi gazetami lub folią bąbelkową. Dzięki temu w nowym miejscu będziemy mieli już wszystko poukładane tematycznie i unikniemy dodatkowego bałaganu. Każde pudełko należy dobrze zabezpieczyć taśmą klejącą, by podczas przewozu nic się nie otworzyło i nie zniszczyło.

Aby mieć pewność, że podczas przeprowadzki nic nam nie zginęło, zróbmy spis wszystkich kartonów z podziałem na pomieszczenia, np. sypialnia -2 kartony, łazienka – 3 kartony. Dzięki temu szybko będziemy wiedzieć, czego nam ewentualnie brakuje.

Podczas pakowania okazuje się, że przetransportowanie drobnych rzeczy czy ubrań jest tak naprawdę bardzo czasochłonne. Weźmy to pod uwagę już wcześniej i przygotujmy się do tego starannie. Pomoże nam to uniknąć dodatkowych nerwów w dniu przeprowadzki. Jeśli natomiast nie mamy na to siły , czasu lub ochoty skorzystajmy z pomocy profesjonalnej firmy przeprowadzkowej, która zrobi to za nas i w bezpieczny sposób przewiezie nasze rzeczy w nowe miejsce.