Jak przygotować się do przeprowadzki w Warszawie

Jak przygotować się do przeprowadzki

Planujesz niebawem przeprowadzkę i nie wiesz jak wszystko zorganizować? Zastanawiasz się jak przygotować się do przeprowadzki, aby cały proces odbył się sprawnie i bezproblemowo? Szukasz sprawdzonych rad jak poradzić sobie z całym zamieszaniem związanym z przeprowadzką? Nie wiesz czy firma przeprowadzkowa będzie Ci potrzebna? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jak dobrze zaplanować transport mebli.

Jak przygotować się do przeprowadzki

Przeprowadzając się do nowego domu czy też biura nie zawsze wiemy, od czego powinniśmy zacząć, aby transport rzeczy przebiegł sprawnie i bez większych problemów. W dzisiejszym artykule chcielibyśmy skupić się na najważniejszych aspektach dotyczących przeprowadzek, które w dużym stopniu skrócą czas, jaki musimy poświęcić na przewiezienie rzeczy w nowe miejsce oraz pozwolą zachować nam porządek wśród drobnych przedmiotów, o których nie można zapomnieć, gdyż stanowią często ponad połowę naszego dobytku.

Co będzie nam potrzebne przed rozpoczęciem pakowania naszych rzeczy?

  • Flamastry/markery
  • Taśma klejąca
  • Kartony
  • Nożyczki
  • Stare gazety/folia bąbelkowa

Flamastry czy markery z pewnością przydadzą nam się do opisywania kartonów, do których zapakujemy zabawki dziecka, naczynia, sprzęt kuchenny czy ubrania. Kartony możemy zakupić obecnie w prawie każdym hipermarkecie. Dla oszczędnych polecamy wycieczkę po pobliskich sklepach, które często oddają niepotrzebne pudełka . Z własnego doświadczenia wiemy, że sklepy Bricoman udostępniają niepotrzebne kartony swoim klientom bez większego problemu. Jeśli zamierzasz skorzystać z usług firmy przeprowadzkowej zapytaj o możliwość dostarczenia kartonów. Zwykle solidna firma przeprowadzkowa dostarcza wcześniej klientom kartony do przeprowadzki.

Jak przygotować się do przeprowadzki – pakowanie kartonów

Jeśli chcemy zachować jak największy porządek, kartony z danego pomieszczenia podpisujmy jednym kolorem. Dzięki temu już na pierwszy rzut oka będziemy wiedzieć, co gdzie powinno się znajdować. Opisujmy dokładnie każdy karton by uniknąć potem poszukiwania potrzebnej książki czy czajnika, którego będziemy potrzebować, by zrobić szybko kawę w nowym domu 🙂

Ważne, by karton był opisany z każdej strony, ponieważ nigdy nie wiemy czy inne rzeczy nie zostaną położone akurat na podpisanej stronie pudła. Aby oszczędzić sobie dodatkowo czas podczas przeprowadzki mieszkania zacznijmy segregować rzeczy już na etapie pakowania. Wszystkie delikatne rzeczy należy dodatkowo zabezpieczyć owijając je starymi gazetami lub folią bąbelkową. Dzięki temu w nowym miejscu będziemy mieli już wszystko poukładane tematycznie i unikniemy dodatkowego bałaganu. Każde pudełko należy dobrze zabezpieczyć taśmą klejącą, by podczas przewozu nic się nie otworzyło i nie zniszczyło.

Sprawdź cennik przeprowadzki

Przed przeprowadzką spisz wszystkie kartony

Aby mieć pewność, że podczas przeprowadzki nic nam nie zginęło, zróbmy spis wszystkich kartonów z podziałem na pomieszczenia, np. sypialnia -2 kartony, łazienka – 3 kartony. Dzięki temu szybko będziemy wiedzieć, czego nam ewentualnie brakuje.

Odpowiednio wcześniej przygotuj się do przeprowadzki

Podczas pakowania okazuje się, że przetransportowanie drobnych rzeczy czy ubrań jest tak naprawdę bardzo czasochłonne. Weźmy to pod uwagę już wcześniej i przygotujmy się do tego starannie. Pomoże nam to uniknąć dodatkowych nerwów w dniu przeprowadzki. Jak zatem odpowiednio przygotować się do przeprowadzki? Segregację i pakowanie do kartonów zaplanuj na kilka tygodni przed planowanym terminem przeprowadzki, tak, aby w dniu transportu wszystko było już zabezpieczone.

Jeśli natomiast nie masz na to siły , czasu lub ochoty skorzystaj z pomocy profesjonalnej firmy przeprowadzkowej, która zrobi to za Ciebie i w bezpieczny sposób przewiezie rzeczy w nowe miejsce. Warto zwrócić uwagę, aby w takiej sytuacji zarezerwować termin wcześniej i uprzedzić o zamówieniu kompleksowej usługi.

Otrzymaj bezpłatną i niezobowiązującą wycenę – zadzwoń:

602 311 902

Scroll to Top