Jak się przeprowadzić i nie zwariować

Jak się przeprowadzić i nie zwariować

Przeprowadzka to nie lada wyzwanie, które może się przytrafić niemal każdemu. Zarówno na gruncie prywatnym (przeprowadzka domu lub mieszkania), jak i zawodowym (przeniesienie biura, zakładu fryzjerskiego, fabryki czy restauracji).  Przeniesienie dobytku na inny adres to duże logistyczne zadanie. Wymaga nie tylko cierpliwości, ale także właściwego zaplanowania oraz dobrej organizacji pracy. Bez tego cała operacja może zakończyć się klęską. Jak się przeprowadzić i nie zwariować? Czy to możliwe? Sprawdźmy!

Jak się przeprowadzić i nie zwariować – zaplanuj

Nie każdemu taka operacja wychodzi szybko i sprawnie. Niektórzy mają z tym duże problemy. Co jest tego powodem? W większości przypadków za niepowodzenie operacji odpowiada brak odpowiednich przygotowań i rezygnacja z firmy przeprowadzkowej, a tym samym próba samodzielnego wykonania zadania. Przeprowadzki wymagają odpowiednich działań. Aby cała operacja zakończyła się sukcesem, wymaga ona kilku działań.

Przede wszystkim pozbycia się wszelkich zapasów żywnościowych. W okresie poprzedzającym przeprowadzkę należy unikać robienia dużych zapasów żywnościowych i wyjadać to, co ma się w domu. Przewiezienie zawartości lodówki bez narażenia jedzenia na zepsucie to wyzwanie. Jeśli jednak zdarzy się, że lodówka i zamrażalnik jest pełny, zalecamy wcześniej samodzielnie przetransportować szybko żywność do nowego miejsca.

Odpowiednie pakowanie

Oprócz tego należy zorganizować kartony (można poprosić w najbliższym sklepie, aby jego obsługa ich nie wyrzucała). Nie zapominajmy o przygotowaniu worków próżniowych (można je kupić lub pożyczyć od rodziny i znajomych). Zaplanuj pakowanie (i rozłożenie go na co najmniej kilka dni). Zwróć uwagę na pakowanie tematyczne (w jednym kartonie pościel, w drugim akcesoria kuchenne, w trzecim ubrania i tak dalej) oraz pozbyciu się niepotrzebnych i nieużywanych rzeczy.

Nie zapomnij o przyklejaniu etykiet (co pozwoli na odnalezienie konkretnych rzeczy w nowym miejscu zamieszkania i tym samym na uniknięcie bałaganu). Spakuj tak zwany bagaż podręczny, składający się z ubrań, kosmetyków i kilku innych podstawowych rzeczy. Dzięki temu pozwoli Ci to na w miarę normalne funkcjonowanie do czasu rozpakowania.

Odpowiednie przewiezienie mebli

Aby nasze meble bezpiecznie trafiły w nowe miejsce należy je wcześniej odpowiednio zabezpieczyć. W przypadku korzystania z firmy zajmującej się przeprowadzkami i transportem mebli warto upewnić się i uzgodnić po czyjej stronie leży zabezpieczenie mebli. Przy wyborze kompleksowej usługi zabezpieczenie mebli wykonuje usługodawca. Jeśli natomiast sami chcemy zapakować meble do transportu dobrym wyborem jest zaopatrzenie się w takie materiały jak folia strecz, folia bąbelkowa oraz kartony.

Jeśli istnieje taka możliwość zarezerwujmy termin choćby kilka dni wcześniej przed planowanym transportem. Niejednokrotnie dzwoniąc tego samego dnia zdarza się, że firma przeprowadzkowa ma już zapełniony cały grafik i nie jest w stanie przyjąć kolejnego zlecenia.  W sytuacji gdy możemy, umówmy się  z usługodawcą możliwie wcześniej. Jeśli natomiast transport wypadł nam nagle, warto spróbować, być może będziemy mieli szczęście i uda nam się umówić transport jeszcze tego samego dnia.

Scroll to Top