firma przeprowadzkowa czy przeprowadzka na własną rękę

Firma transportowa czy przeprowadzka na własną rękę ?

Zastanawiasz się czy przewóz rzeczy na własną rękę to dobry pomysł czy lepiej skorzystać z firmy przeprowadzkowej, która zrobi to za Ciebie? Dobrze trafiłeś!

Istnieje wiele firm transportowych, które oferują nam swoją pomoc i dzielą się doświadczeniem przy przeprowadzce. Czy warto w natłoku naszych spraw i obowiązków wykorzystywać urlop i zaprzątać sobie głowę tym często nie łatwym logistycznie przedsięwzięciem? Niejednokrotnie wiadomość o zmianie miejsca zamieszkania przychodzi do nas znienacka. Mamy niewiele czasu na spakowanie się, przewiezienie mebli i dobytku.

Firma przeprowadzkowa – plusy

Atutem firmy przeprowadzkowej jest możliwość doboru samochodu do ilości transportowanego mienia i przetransportowania go profesjonalnie jednym kursem. Zazwyczaj ilość rzeczy jakie mamy ze sobą do zabrania przekracza możliwości naszego samochodu czy też samochodu sąsiada.

Dobra firma transportowa posiada na wyposażeniu każdego auta specjalistyczny sprzęt, który nie tylko ułatwia przenoszenie szaf, łóżek czy pianina ale także zabezpiecza przed uszkodzeniami, których chcemy uniknąć. Pracownicy zabezpieczą i prawidłowo załadują wszystkie rzeczy tak, aby następnie móc w nowym miejscu ustawić je w wyznaczonym miejscu. W celu zachowania najwyższej ostrożności doświadczony kierowca wytycza optymalna trasę omijając dziury.

Przeprowadzka mieszkania bez stresu

Przewoźnik realizując nasze zlecenie bierze odpowiedzialność za powierzone mu rzeczy. Dlatego choć nie ma takiego obowiązku, dobrze jest gdy ma on wykupione ubezpieczenie transportowe. Pozwoli nam to ubiegać się o pieniądze za ewentualne zniszczenia, które nadarzyły się z powodu m.in losowych wypadków. Dbajmy o to, aby wybrać firmę, która posiada wykwalifikowaną i  zgraną ekipę, sprzęt niezbędny do przeprowadzki taki jak np. różnego rodzaju wózki , paski do mocowania mebli, materiały zabezpieczające i chroniące nasz dobytek, oraz duży dostosowany do transportu mebli, sprzętu rtv agd samochód. Unikniemy w ten sposób nerwów, stresu i chaosu jaki panuje podczas próby samodzielnego przeprowadzenia się.