Najczęstsze problemy pojawiające się podczas przeprowadzki

Najczęstsze problemy pojawiające się podczas przeprowadzki

Przeprowadzka to czynność szczególna, która powoduje wiele nerwów czy stresu. Zaplanowanie, zorganizowanie i wykonanie przenosin (bez względu na to, czy dotyczą one życia prywatnego czy też zawodowego) to nie lada wyzwanie. Niekiedy bardzo trudno sobie z nim poradzić. Przeprowadzki w Warszawie są na porządku dziennym, co jednak wcale nie oznacza, iż są mniej stresujące. Czasami nawet najlepsza organizacja nie gwarantuje wykonania przeprowadzki szybko, sprawnie i bezstresowo. Jakie są najczęstsze problemy pojawiające się podczas przeprowadzki i jak im zaradzić? Sprawdź!

Najczęstsze problemy pojawiające się podczas przeprowadzki

Podczas przeprowadzki może pojawić się wiele nieprzewidzianych wydarzeń, które opóźniają, utrudniają, a czasami wręcz uniemożliwiają sprawne wykonanie założonego planu. Dlatego decydując się na zmianę miejsca zamieszkania lub wykonywanej działalności gospodarczej trzeba wziąć pod uwagę to, iż nie wszystko może pójść zgodnie z założonym planem. Przeprowadzki odbywają się bardzo często – i to bez względu na porę roku czy dzielnicę. Jednak ta częstotliwość wcale nie jest gwarantem bezproblemowego przeprowadzenia tej logistycznej operacji. Jakie są najczęstsze problemy pojawiające się podczas przeprowadzki?

Nieprofesjonalna firma przeprowadzkowa

Jednym z najczęściej pojawiających się problemów jest kłopot z firmą przeprowadzkową. Wycofanie się z umowy w ostatniej chwili, niedotrzymanie terminów, wykonanie usług niezgodnych z wcześniejszymi ustaleniami, żądanie wyższej kwoty czy słaba jakość usług.

Takich problemów można uniknąć. Warunkiem jest wynajęcie profesjonalnej i rzetelnej ekipy. Pamiętajmy – dobra firma przeprowadzkowa szanuje swoich klientów i zawsze wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom. Oczywiście niezaplanowane sytuacje mogą zdarzyć się zawsze. Na przykład korki lub przedłużenie wcześniejszego zlecenia. Jednak rzetelna ekipa zawsze o tym uprzedza i stara się wykonać zlecenie pomimo pojawiających się nieprzewidzianych okoliczności.

Sprawdź: cennik przeprowadzki w Warszawie

Pakowanie przed przeprowadzką

Inną trudnością pojawiającą się podczas przeprowadzki jest problem z pakowaniem. Zostawianie tej czynności na ostatnią chwilę, zbyt mała ilość kartonów czy trudności w zabezpieczaniu przedmiotów do transportu – to podstawowe problemy pojawiające się podczas pakowania. W takiej sytuacji czas ucieka, a poziom irytacji wzrasta. Dlatego też tak ważne jest wcześniejsze zaplanowanie wszystkiego i przygotowanie się do tego w odpowiedni sposób.

Odpowiednio wcześniej, najlepiej na kilka tygodni do przodu zaplanuj termin przeprowadzki. Posortuj rzeczy – oddziel potrzebne od tych, z których nie będziesz już korzystać. Możesz je sprzedać lub oddać za darmo a lokalnych grupach. Oszaczuj, ile kartonów będziesz potrzebować do spakowania rzeczy z szaf. Dobrze jest przemnożyć wyliczoną liczbę przez 2. W trakcie pakowania okazuje się, że rzeczy jest więcej niż nam się wydawało.

Uszkodzenia mebli podczas przeprowadzki

Niemałym problemem podczas przeprowadzki są też uszkodzone meble czy sprzęty. Rozwiązaniem jest wynajęcie rzetelnej firmy przeprowadzkowej. Wynajęta firma zadba nie tylko o właściwe zabezpieczenie dobytku, ale także przewiezienie go zgodnie z najwyższymi standardami. Odpowiednia firma dobrze zabezpieczy wszystko folią i kartonami, aby meble dojechały w nowe miejsce w nienaruszonym stanie.

Otrzymaj bezpłatną i niezobowiązującą wycenę – zadzwoń:

602 311 902

Scroll to Top