Jaki samochód wybrać do przeprowadzki

Jaki samochód wybrać do przeprowadzki ?

Firma przeprowadzkowa czy własne auto? Jaki samochód wybrać do przeprowadzki?  Planujesz przeprowadzkę mieszkania i zastanawiasz się jaki samochód będzie Ci potrzebny, aby przewieźć wszystkie rzeczy? Spakowałeś cały dobytek i nie wiesz w jaki sposób najłatwiej przetransportować go w nowe miejsce? Przeczytaj poniższy artykuł, który pomoże Ci w podjęciu decyzji jaki samochód wybrać do przeprowadzki.

Jaki samochód wybrać do przeprowadzki?

Mieszkanie dla wielu z nas to bardzo ważne miejsce. Lubimy czuć się w nim dobrze, zwykle spędzamy sporo czasu relaksując się, odpoczywając, spędzając czas z rodziną lub znajomymi. Niejednokrotnie bardzo ważnym aspektem jest w dobrym samopoczuciu jest to, jak wygląda wnętrze naszego mieszkania. Dlatego też kupujemy nowe meble lub zabieramy dotychczasowe, z którymi nie możemy się rozstać. Do tego dochodzi wiele dodatków, ozdób, sprzęt RTV i AGD, ubrania, rzeczy osobiste. Przeprowadzka czy transport mebli lub sprzętu to duże i poważne przedsięwzięcie, które za każdym razem spędza nam sen z powiek. Pierwszym problemem jaki stoi nam na drodze jest odpowiedni dobór auta, którym wykonamy transport mebli oraz całego naszego majątku.

Do dyspozycji mamy trzy rodzaje pojazdów:

  • Podstawowym, a zarazem najmniejszym z nich jest tzw. dostawczak do 3,5 tony. Taki samochód ma ładowność około 1,5 tony i 10m3 dzięki czemu pozwoli nam przewieźć wyposażenie niewielkiej kawalerki lub 4 euro palety.

Przeprowadzka lub transport mebli samochodem osobowym

Do dyspozycji mamy również własny samochód lub samochód znajomych. Wybranie takiej opcji ma wady i zalety. Na pewno jednym z większych plusów jest fakt, iż samochód mamy pod ręką, nie musimy zwykle angażować nikogo do pomocy w tej kwestii, jesteśmy niezależni. Samochód osobowy wjedzie bez problemu w każdą uliczkę oraz przejedzie przez każdą bramę. Nie musimy martwić się dodatkowymi kosztami wynajmu samochodu jak również rezerwacją i wolnym terminem w wypożyczalni. Bez wątpienia wadą jest mała pojemność auta osobowego. Nie każdy mebel zmieści się do kabiny samochodu nawet po złożeniu siedzeń.  Mała pojemność wiąże się również z koniecznością wykonania wielu kursów, przez co wzrastają nam koszty związane z zużyciem większej ilości paliwa.

Przeprowadzka autem z przyczepą

Alternatywą do przewozu mebli samochodem osobowym jest doczepienie do niego przyczepki. Dzięki temu zyskamy przestrzeń, w której zmieszczą się większe gabaryty takie jak szafy czy sprzęt AGD. Często mamy możliwość wynająć przyczepę na godziny,  dzięki czemu koszt takiej usługi nie jest bardzo kosztowny. Dodatkowa przestrzeń to również zmniejszona liczba kursów, a więc zaoszczędzone pieniądze na paliwo. Ale i tu pojawiają się wady – pamiętajmy, że do przyczepienia przyczepy musimy mieć zamontowany hak. Oprócz tego warto zwrócić uwagę, iż jazda z przyczepą  nie należy do najłatwiejszych. Nawet wprawny kierowca niemający dotychczas doświadczenia w prowadzeniu przedłużonego pojazdu może mieć kłopot nawet z prostymi manewrami.  Pamiętajmy również, że wg przepisów łączna masa samochodu osobowego z przyczepą, bagażem i pasażerami nie może przekroczyć 3,5t.

Sprawdź: Cena przeprowadzki

Wybór firmy przeprowadzkowej

Kolejnym rozwiązaniem jest wybór firmy przeprowadzkowej, która w zależności od naszej decyzji zajmie się wykonaniem kompleksowej przeprowadzki lub jedynie przewiezie wskazane meble i rzeczy w nowe miejsce. Ewidentnym plusem takiej opcji jest zaoszczędzony czas. Pracownicy firmy na naszą prośbę mogą spakować i zabezpieczyć wszelkie rzeczy, a następnie przenieść je do samochodu dostawczego, którym przewiozą nasz dobytego do nowego mieszkania.  Ostatnim etapem będzie już tylko wypakowanie i pozostawienie mebli we wskazanym przez Klienta miejscu. Nieraz wydawać by się mogło, iż koszt przeprowadzki jest bardzo wysoki. Podsumowując jednak koszty związane z samodzielnym transportem mebli oraz poświęcony czas okazuje się, że wynajem firmy przeprowadzkowej może okazać się dobrą decyzją.

Jeśli zastanawiasz się o czym warto pamiętać przed przeprowadzką przeczytaj post Jak przygotować się do przeprowadzki

Otrzymaj bezpłatną i niezobowiązującą wycenę – zadzwoń:

602 311 902

Scroll to Top