przeprowadzka podczas pandemii koronawirusa

Przeprowadzka podczas epidemii Koronawirusa

Epidemia związana z Koronawirusem zawładnęła całym światem. Wiele Państw jakby przestało funkcjonować. Zamknięte szkoły, firmy, centra handlowe. W pewnym momencie nawet wyjście na spacer wiązało się z ryzykiem tłumaczenia się policji, w jakim celu opuściło się miejsce zamieszkania. Jednak życie biednie dalej. Czy przeprowadzka podczas epidemii Koronawirusa jest możliwa? Jak się do niej przygotować? Wszystko na temat przeprowadzki i Koronawirusa znajdziecie w poniższym wpisie.

Przeprowadzka a Koronawirus

Pierwsze sygnały o Koronawirusie pojawiły się już w grudniu, gdy epidemia rozpoczęła się w Chinach. Wtedy prawie nikt nie myślał o tym, że wirus może trafić do Europy, nie mówiąc już o epidemii w Polsce. Jednak stało się inaczej. Pod koniec lutego zaczęły docierać do nas co i raz nowe informacje, mówiące o tym, że Koronawirus jest coraz bliżej nas i zbiera ogromne żniwo wśród osób starszych, osób posiadających choroby przewlekłe. W niedługim czasie okazało się, że również i osoby młodsze mogą paść ofiarą nowego wirusa.

W Polsce i na świecie zaczęła się panika. Ludzie postanowili robić zapasy żywnościowe i higieniczne. Rząd wprowadził obostrzenia, które wpłynęły znacząco na gospodarkę. Przez pewien czas miasta były opustoszałe. Prawie wszyscy postanowili przeczekać zarazę w domu.

Jednak były i są osoby, które nie mają wyjścia i muszą funkcjonować normalnie, muszą się przemieszczać, zmienić miejsce zamieszkania. Którzy podczas epidemii wirusa decydują się na przeprowadzkę.

Warto jednak zwrócić uwagę, że firmy przeprowadzkowe  dbają o bezpieczeństwo swoje i swoich klientów. Wiele firm wprowadziło prewencyjne działania, które mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa podczas przeprowadzki.

przeprowadzka podczas epidemii koronawirusa
Przeprowadzka podczas epidemii Koronawirusa. Zachowaj dystans!

Przeprowadzka podczas pandemii Koronawirusa

Jedną z pierwszych i oczywistych procedur przeprowadzki podczas pandemii Koronawirusa jest noszenie maseczek i rękawiczek oraz ich regularna zmiana. Ma to zmniejszyć ryzyko przenoszenia się koronawirusa na przedmiotach oraz innych uczestników przeprowadzki.

Kolejnym działaniem jest prośba o solidne przewietrzenie wnętrza przed przyjazdem firmy przeprowadzkowej oraz wykonywanie przeprowadzki przy otwartych oknach. Jak wiadomo, wirus może utrzymywać się w zamkniętych pomieszczeniach nawet kilka godzin. Przy duże wymianie powietrza w pomieszczeniu, ryzyko zarażenia się znacząco się zmniejsza.

Oprócz tego pracownicy firmy przeprowadzkowej zachowują odpowiednią odległość od klientów, co również wpływa na zmniejszenie ryzyka zakażeniem.

Należy pamiętać, że w obecnej sytuacji, gdy osób zarażonych w Polsce jest bardzo dużo, dodatkowo duża część osób może być zarażona i przechodzić chorobę Covid-19 bezobjawowo, każdego należy uznać za osobę potencjalnie zarażoną. W związku z tym podczas spotkania z każdą napotkaną osobą, należy stosować duże środki ostrożności.

Przeprowadzka a Koronawirus – zachowaj bezpieczeństwo

Od pewnego czasu wiele osób zastanawia się, czy nie przeszło Koronawirusa w styczniu lub lutym, gdy o chorobie w Polsce jeszcze nikt nie mówił. Jest duże prawdopodobieństwo, że Koronawirus dotarł do nas już w grudniu i zaraził większość społeczeństwa. Już wtedy odnotowywano o wiele więcej zachorowań, wiele osób uważa, że w ten sposób chorowało pierwszy raz. Być może w takim razie większość z nas ma to już za sobą. Pytanie jednak, czy Koronawirus będzie mutował i powodował ponowne zachorowania wśród osób, które raz już zachorowały.

Podczas całej tej sytuacji należy zachować rozsądek. Lepiej zachować ostrożność w kontakcie z innymi, ale nie należy popadać w skrajności i zamykać się na cały świat. Przeprowadzka podczas Koronawirusa jest możliwa. Dbajmy tylko o bezpieczną odległość i zachowanie higieny.

Otrzymaj bezpłatną i niezobowiązującą wycenę – zadzwoń:

602 311 902

Zobacz cennik przeprowadzek w Warszawie

Scroll to Top